Компанія Porsche запустила перші зарядні термінали з напругою 800 вольт, призначені для майбутнього електрокара Taycan (Mission E). Зарядна станція розташована на парковці у нового дилерського центру марки в Берліні.

Власне, сама зарядна станція була побудована ще у 2017 році, проте два нових термінала були підключені до електромережі тільки зараз. Окрім них там встановлено також і два прості зарядні пристрої, які видають змінний струм з напругою 240 вольт – ними можуть користуватися, наприклад, власники плагін-гібридів Porsche Panamera та Cayenne.

Нові зарядні пристрої видають постійний струм напругою 800 вольт – саме такі параметри має енергосистема Taycan. Якщо заряджати електромобіль від побутової енергомережі, то струм на 220 вольт спочатку має бути перетворений в постійний, потім його напруга збільшується до 800 вольт і лише після цього електрику можна подавати на батарею. Цими перетвореннями займається автомобільний бортовий зарядний пристрій, можливості якого обмежені –  від чого зарядка займає істотний час.

Завдяки постійному струму напругою 800 вольт, нові зарядки здатні наповнювати батарею електрикою потужністю до 350 кіловат. Теоретично, скористатися ними можна вже зараз, якщо ваш електромобіль підтримує роз’єм CCS. Проте максимальна потужність струму буде доступна тільки для Taycan, який вийде на ринок лише у 2019 році.