Компанія Porsche працює над новою електричною платформою, яка дозволить її автомобілям максимально реалізовувати свою потужність. Більше того, вона вже почала тестувати цю платформу: автовиробник вивів на випробовування прототип кросовера, який рухається за рахунок відразу чотирьох електродвигунів (по одному на колесо), причому всі вони будуть мати інноваційну систему керування крутним моментом, розроблену дочірньою фірмою Porsche Engineering. Вона дозволяє контролювати тягу кожного електромотора окремо, завдяки чому покращується стабільність в поворотах та прискорення на виході з них.

В опублікованому прес-релізі (фото зверху – його ілюстрація) Porsche каже, що раніше подібна система використовувалася лише на марсоходах. Вона куди ефективніше за традиційны диференціали у коробках передач, оскільки електромотори виконують команди електроніки швидко і незалежно один від одного.

Такий підхід відкриває можливості для створення спортивних режимів їзди, передаючи більше тяги на задні колеса, також можна запобігати «недостатньої обертальності» на вході у поворот (коли переднім колесам не вистачає зчеплення для того, щоб машина повернула), допускаючи контрольоване пробуксування одного або навіть двох коліс.

Щоб реалізувати цю систему, Porsche навчив тестовий кросовер розуміти не тільки обороти кожного з коліс, а й нахил машини (ймовірно, для цього використовуються гіроскопи), завдяки чому визначається завантаження передньої або задньої осі. А ось використовувати інформацію від датчиків на амортизаторах німці не стали, оскільки машина може бути завантажена або ж їхати по схилу.

У реальному житті датчики визначення нахилу авто можуть вийти з ладу, і електроніка повинна вирішити, чи довіряти їм в той чи інший момент. Porsche також працює над цим аспектом, але фахівці марки впевнені, що незабаром всі нюанси будуть вирішені і машини з чотирма електромоторами перестануть бути екзотикою.

Про те, яка модель буде грунтуватися на нових технологіях, компанія поки не повідомляє.

Звичайний Porsche Macan

Відмітемо, що у 2021 році Porsche збирається представити електричну версію кросовера Macan, потужність якого складе близько 700 к.с. Ну а поки що компанія випускає лише один електрокар – фастбек Taycan.