Запас ходу нової вантажівки Tesla Semi складе 800 км на повному заряді батареї, при цьому до рівня в 644 км автомобіль можна буде зарядити всього за півгодини – про це оголосив глава компанії Ілон Маск на презентації моделі, що відбулася в середині листопада. Спеціально для цього Tesla розробить нові зарядні термінали, які будуть названі Megacharger – за аналогією зі швидкими зарядками Supercharger для легкових моделей.

Видання Teslarati.com підрахувало, що при такому споживанні енергії «не більше 2 кВтгод на милю» для подолання 644 км вантажівці Semi знадобиться 800 кВтгод енергії. Щоб забезпечити батареї такий заряд за 30 хв, потужність Megacharger повинна становити 1,6 мегавата! Для порівняння, пікова потужність Supercharger становить 120 кіловат (0,12 мегават), а найпотужніші з анонсованих на сьогодні зарядок для електромобілів здатні видати 350 кіловат.

Користувач YouTube KmanAuto зняв на відео зарядний порт Tesla Semi. Він відрізняється від роз’ємів інших електрокарів і складається з восьми контактів.

Цифра в 1,6 мегават все ж може бути завищеною. Але навіть якщо потужність Megacharger виявиться вдвічі нижчою, це все одно рекорд для зарядних станцій електрокарів.