Концерн General Motors офіційно представив абсолютно новий, повністю електричний пікап під назвою Hummer. В майбутньому на його базі також буде зроблено позашляховик, але його поки не показали.

Як і очікувалося, в топовому виконанні GMC Hummer EV (повна назва моделі, виробництвом якої займеться саме бренд GM – GMC) отримав три електромотори загальною потужністю 1000 к.с. Компанія стверджує, що крутний момент досягає неймовірних 15 592 Нм, проте йдеться, найімовірніше, не про показники моторів, а про момент на колесах, який посилюється передавальними редукторами.

До 100 км/год новий GMC Hummer EV розганяється приблизно за три секунди в опційному спортивному режимі, що отримав назву Watt Freedom (Свобода ват). Виробник не називає ємності тягової батареї, відзначаючи лише, що вона складається з 24 блоків. Запас ходу становить 563 км.

На автомобіль встановили інноваційну електросистему, підтримуючу зарядний струм напругою у 800 вольт і потужністю до 350 кіловат. Завдяки цьому, на швидких чарджерах машина зможе заряджатися на 160 км за 10 хвилин.

Також GMC Hummer EV отримав повністю незалежну підвіску всіх коліс. Компанія поки не розкрила геометричні показники прохідності, але стверджується, що пнемопідвіска дозволяє змінювати кліренс в межах 15 см, а також, що машина може підніматися на стрімкі перешкоди висотою до 45 см. Глибина проходження броду становить 61 см.

У машини буде повнокероване шасі. На бездоріжжі це дозволить активувати «Режим краба» і рухатися по діагоналі. При маневруванні на малих швидкостях задні колеса повертатимуться в протилежну переднім колесам сторону, завдяки чому електрокар краще поводитиме себе на бездоріжжі.

Машина надійде у продаж восени 2021 року, але спочатку тільки в топової комплектації Edition 1 за ціною 112 тисяч 595 доларів. Крім вже описаних функцій, вона отримає автопілот GM Super Cruise останнього покоління і пакет опцій для бездоріжжя.

Більш просту версію за 99 тисяч 995 доларів почнуть продавати тільки через два роки, восени 2022 року. Навесні 2023 року з’явиться спрощений варіант з двома моторами замість трьох за 89 тисяч 995 доларів. Нарешті, тільки навесні 2024 року почнуться постачання самої базової модифікації без пневмопідвіски і з двома моторами за 79 тисяч 995 доларів.

Терміни появи позашляховика Hummer поки навіть не називаються, але ця машина обов’язково буде створена. З чуток, нове шасі також використають для створення великого позашляховика марки Cadillac і, можливо, пікапа під маркою Chevrolet.