У грудні 2020 року Nissan відсвяткував 10-річний ювілей з моменту початку продажу електромобіля Leaf першого покоління (ZE0). На честь цієї дати компанія (нехай і з невеликим запізненням) підготувала спецверсію, яку продаватимуть в Європі.

Довгий час Leaf залишався фактично єдиним електромобілем, наближеним за зручністю експлуатації до звичайних легковиків. Ба більше, до березня 2020-го він залишався наймасовішим EV у світі, і лише після цього за сукупним обсягом продажу його обійшла американська Tesla Model 3. Leaf першого покоління ZE0 випускався у 2010-2017 роках, другу генерацію ZE1 виробляють з кінця 2017-го.

Підготовлений на честь знакової дати народження Nissan Leaf10 отримав кілька візуальних відмінностей. Найважливішим є сріблястий орнамент, що прикрашає бічні дзеркала заднього виду, лінію даху та кришку багажника. Він виконаний в стилі японського декоративно-прикладного мистецтва Куміко.

Для хетча запропоновані нові двоколірні варіанти – Ceramic Grey і Pearl Black. Можна вибрати і звичайний чорний Black Metallic. Доступні 17-дюймові легкосплавні диски.

Комплектація у Leaf10 багата: передбачені системи моніторингу «сліпих» зон, ProPILOT (дозволяє водієві розслабитися на трасі) та e-Pedal (з її допомогою у 90% дорожніх ситуацій можна використовувати тільки педаль газу). Також є модуль 4G з точкою доступу для семи пристроїв.

В іншому це звичайний Ліф з електромотором потужністю 150 к.с. та літій-іонною батареєю ємністю 40 кВтгод.

В Європі Leaf10 коштуватиме €32 600.