Голова компанії Tesla Ілон Маск представив серійну версію Tesla Model 3 і передав перші 30 машин покупцям. Захід пройшов в США вечором 28 липня – в Україні і інших європейських країнах в цей час вже наступив ранок суботи.

На початку виробництва Model 3 пропонуватиметься в двох основних виконаннях – Standard і Long Range. Обидві версії – задньопривідні. Очікується, що повнопривідні варіанти з двома моторами по одному на кожну вісь з’являться пізніше.

Tesla Model 3 – це найдоступніша модель компанії. У варіанті Model 3 Standart, як це і очікувалося, вона отримала цінник в 35 тис. доларів США. Запас ходу у електрокара складає 354 км, розгін до 96 км/год займає 5,6 с, максимальна швидкість дорівнює 210 км/год.

Друга модифікація, яка дістала назву Model 3 Long Range, орієнтована на тих покупців, які використовуватимуть електрокар для поїздок на далекі відстані. У цієї версії запас ходу складає вражаючі 500 км, до 96 км/год електрокар розганятиметься за 5,1 с, його максимальна швидкість може досягати 225 км/год, і коштувати він буде на американському ринку 44 тис. доларів. До речі, власники Model 3 на території США можуть розраховувати на субсидію у розмірі 7,5 тис. доларів, якщо воин будуть серед перших 200 тисяч покупців електромобілів.

У салоні – повний мінімалізм: замість приладової панелі встановлений 15-дюймовий сенсорний екран, за допомогою якого і відбувається управління усіма важливими функціями бортової електроніки. Минулого року Ілон Маск говорив, що такий підхід пов’язаний з необхідністю збільшити вільний простір біля ніг задніх пасажирів. Проте, модуль Wi-Fi, USB-порти, розетки 12 на вольт, Bluetooth, камера заднього виду і інші потрібні речі в салоні є вже в базовій комплектації. Преміальний же пакет включає: преміальні сидіння з підігрівом, дерев’яні елементи інтер’єру, два USB для задніх пасажирів, електрорегулювання передніх сидінь та дзеркал, покращену аудио систему, скляний дах з захистом від ультрафіолету, LED протитуманки – все це коштуватиме додаткових 5 тисяч доларів.

За безпеку в Model 3 відповідають 8 подушок безпеки, паски безпеки, датчики тиску в шинах.
Ну і найцікавіше. У базовій комплектації «автопілот» в Tesla Model 3 володітиме лише базовими функціями, такими як рух в межах смуги. За більш функціональний автопілот, який може сам змінювати смугу, тримати швидкість в потоці автомобілів, а також автоматично паркуватися, треба доплачувати 5 тис. доларів. Ще 3 тис. доларів треба буде доплачувати за найрозумнішу модифікацію автопілота, яка не вимагає присутності водія за кермом.

Під час презентації Ілон Маск розповів, що компанія зібрала більше 500 тис. замовлень на цю модель, і судячи з усього, успіх їй забезпечений. Черга на машину розтягнулася більш ніж на рік. При цьому, дорожчі Model S і Model X покупцям доводиться чекати лише пару місяців.