Мюнхенський стартап Sono Motors представив прототип міського електромобіля з можливістю повноцінної зарядки від сонця. Модель називається Sion, кошти на її розробку молода компанія зібрала за допомогою краудінвестінгу.

На усій поверхні Sion – на даху, з боків, на капоті і ззаду – розташовані фотоелектричні елементи, усього їх 330. Вони мають полікарбонатне покриття, що захищає від ударів і дії атмосфери. «За належних умов» сонячні елементи за день накопичують кількість енергії, достатню для подолання 30 км, тобто теоретично Sion можна взагалі не підключати до мережі, хоча така можливість передбачена. Ця система називається viSono.

sion_solar-cells

Sion оснащується 80-кіловатним (109-сильним) електромотором і батареєю, що забезпечує запас ходу в 250 км. Опціонно для машини запропонують причіпний пристрій – розробники стверджують, що Sion без проблем зможе тягнути за собою трейлер масою до 750 кг. Ще одна «фішка» проекту – можливість заряджати від автомобіля прилади потужністю до 7,6 кіловат. У оснащення включені ABS, ESC, кондиціонер, особлива система фільтрації повітря breSono на основі моху і інформаційно-розважальний комплекс з 10 дюймовим екраном.

Sion-solar-car-interior-2-768x512

Sono Motors розраховує розпочати виробництво Sion в 2019 році. Без батареї електрокар коштуватиме всього 16 тисяч євро. Батарею ж можна буде купити окремо – зараз її оцінюють менш ніж в 4 тисяч євро – або ж узяти в місячну оренду. На сайті компанії вже приймаються попередні замовлення, причому від суми депозиту залежить розмір знижки з повної вартості. За 500 євро дають 2%, за 2000 євро – 4%, за 8000 євро – 6%, за 14720 євро – 8%.