За перші дев’ять місяців 2018 року автовиробники поставили покупцям у США 232 500 авто із зарядкою від мережі, 63% з яких були чистими електромобілями, а інші 37% – плагін-гібридами. Зростання в порівнянні з аналогічним періодом минулого року склало 63%.

Доля легкових “зелених” авто  на американському ринку виросла з 1,2% до 1,8%. Експерти припускають, що за підсумками усього 2018 року вона збільшиться до 2,1% – це близько 365 тис. автомобілів.

Така відчутна позитивна динаміка пояснюється успіхом Tesla Model 3: в третьому кварталі молодша модель компанії Ілона Маска розійшлася тиражем у 54,3 тисяч екземплярів – це половина усіх проданих в США за три місяці електрифікованих машин, включаючи і гібриди. Також до ТОП-10 американських бестселерів третього кварталу увійшли: Tesla Model X і Model S, Toyota Prius PHEV, Chevrolet Volt, Honda Clarity PHEV, Nissan Leaf, Chevrolet Bolt, BMW 530e і Chrysler Pacifica PHEV.

Загальна кількість електромобілів і плагін-гибридів в США перевалило за відмітку в 1 млн. У ev-volumes.com прогнозують, що до грудня цей показник зросте до 1,1 млн – це майже удвічі більше, ніж в грудні 2016-го.