Концерни PSA, який об’єднує бренди Peugeot, Citroen, DS і Opel, а також FCA, в який входять FIAT, Chrysler, Jeep, Alfa-Romeo, Lancia та інші марки, ведуть переговори щодо спільної розробки якоїсь «суперплатформи», яку партнери зможуть використовувати для створення електромобілів. Про це з посиланням на власні джерела пише видання Automotive News.

Очікується, що про кооперацію буде оголошено до кінця першого півріччя 2019 року. PSA та FCA вже мають досвід співпраці в області комерційних автомобілів. Раніше в цьому році повідомлялося, що керівництво PSA взагалі робило пропозицію про купівлю усього FCA, однак власники італійсько-американського концерну не захотіли продавати свій бізнес.

Якщо домовленість буде досягнута, то принаймні в Європі можна буде вже говорити про тенденції будувати масові електрокари на одній платформі. В першу чергу, мова йде про архітектуру MEB, яку група VW розробила для своїх марок Volkswagen, Skoda, Seat і Audi, а також має намір поділитися нею з Ford. Крім того, з чуток, власну платформу для компактних електромобілів розробляють Mercedes та BMW. Нове покоління електрокарів Renault, Nissan і Mitsubishi також, швидше за все, зроблять з використанням загальних компонентів.

Сенс використання єдиної платформи для автовиробників – в скороченні витрат на розробку. Такий підхід дозволяє швидше перебудувати виробництво на випуск електромобілів.

Via: Automotive News