Ізраїльський стартап REE представив нову платформу для електромобілів з безліччю елементів, що змінюються. За словами творців, вона надасть більше свободи при конструкції автомобілів, ніж будь-яка доступна на сьогодні аналогічна розробка.

«Ультрагнучка» платформа передбачає повністю плоску підлогу, а вся «начинка» – мотор, підвіска, рульове управління та гальма – поміщена в окремі колісні модулі. Колеса можна переставляти, що дозволяє платформі стати базою як для невеликих сіті-карів, так і для вантажівок.

Однак ця конструкція – не  просто «двигун в колесі» з високою непідресореною масою, що загрожує труднощами в керуванні: мотор прикріплений до підвіски. При цьому демонтаж та заміна двигуна, як запевняють розробники, займе не більше 18 хв.

Свій варіант модульної платформи вже показав партнер REE – Hino Motors, віе представив шестиколісний базу для вантажного автомобіля.

Крім цього, ізраїльський стартап уклав ще кілька партнерських угод – з Mitsubishi, American Axle і Musashi, одним з найбільших виробників автозапчастин у світі. Розробники кажуть, що скоро автомобілі на новій платформі зможуть виїхати на дороги США та Японії.