Сумісний проект компаній Renault, Nissan та Dongfeng, який було створено три роки тому під назвою e-GT New Energy Automotive, досяг своєї активної фази. На китайський ринок виходить дешевий електромобіль, якому з самого початку пророкували стати революційним. Але не в контексті передових технологій, а завдяки дуже низькій ціні. Французько-японський альянс відповідав за розробку машини, а китайська сторона займалася локалізацією і підготовкою виробництва на заводі Dongfeng потужністю 120 тисяч авто щорічно. І ось підсумок – серійний електромобіль Renault City K-ZE.

Електромобіль створено на базі кросоверного хетчбека Renault Kwid, який в Індії коштує від 3900 доларів. Серед відмінностей – інша передня частина з двоповерховою, інший задній бампер та декор. Габарити майже не змінилися (довжина 3735 мм), а ось кліренс зменшений з 180 до 151 мм, адже під днищем знаходиться батарея.

Renault City K-ZE має дешеві компоненти та прості характеристики. Наприклад, електромотор, який розміщений на передній осі, видає лише 45 к.с. та 125 Нм. А об`єм акумулятора – скромні 26,8 кВт*год, яких повинно вистачити на 271 км за циклом NEDC, тобто в реальності –  буде менше 200 км. Тривалість заряджання АКБ від темінала складає  від 4 год. Вага автомобіля складає 921 кг, максимальна швидкість  – 105 км /год.

Салон електромобіля Рено відрізняється від інтер’єру бензинової моделі іншою приладовою панеллю (тут вона а-ля цифрова), органами керування трансмісією та наявністю сучасною медіасистемою з восьмидюймовим дисплеєм. Багатством оснащення Renault City K-ZE не відрізняється, хоча в базі є дві подушки безпеки та ABS. Багажник вміщує ті cамі 300 л.

Але найцікавіше – ціна. З урахуванням держсубсидій Renault City K-ZE коштує в Китаї від 8700 до 10 100 доларів (в залежності від оснащення). Загалом для автомобільного у цьому немає нічого сенсаційного, але у випадку з електромобілями це одне з найбільш доступних пропозицій. А щоб охопити якомога більшу аудиторію, компанії Renault, Nissan і Dongfeng готують «атаку клонів».

До кінця осені на китайський ринок вийде аналогічний електрокар Venucia e30 (це спільний бренд компаній Nissan і Dongfeng), який відрізняється від Renault City K-ZE тільки іншим «обличчям» та логотипами. Ціни будуть приблизно однаковими. А ще пізніше з`явиться третя модель, під назвою Dongfeng Aeolus EX1 – зі своїм варіантом дизайну та ще більш низькою ціною.

Venucia e30

 

DongFeng Aeolus EX1