Компанії Renault і Nissan ведуть переговори про злиття, об’єднання активів і створення нового виробника. Цей крок пов’язаний із зміною стратегії виробництва, переходом до випуску електромобілів і розвитком бізнес-моделі спільного використання. Про це повідомляє Bloomberg.

В результаті об’єднання альянс Renault-Nissan буде перетворений в корпорацію, главою якої стане нинішній голова правління Карлос Гон. Зараз Renault володіє 43 відсотками Nissan, а японська компанія – 15 відсотками акцій французької марки.

Експерти зв’язують таку активність Карлоса Гона, термін повноважень якого збігає влітку, з тим, що акціонери продовжили його контракт. Вважається, що його «просунув» уряд Франції – великий акціонер Renault. Інші аналітики відкрито говорять про те, що ініціація Гоном об’єднання двох компаній і зовсім була головною умовою продовження контракту. Саме тому він підняв питання зараз, а не рік чи два назад.

Як вважають експерти, нова компанія дозволить виробникам ефективніше конкурувати з Volkswagen і Toyota. Окрім цього, вони зможуть об’єднати ресурси для створення автономних транспортних засобів, каршерінгових сервісів і машин на «новій енергії» (NEV).

Але, в той же час, через деякий час після появи цієї новини в Мережі з’явилася інформація, що на ций задум компанія Nissan відреагувала негативно. На питання журналіста AsianReview про злиття двох компаній виконавчий директор Nissan відповів: «Ні в якому випадку!». У такому разі, не виключено, що Renault-Nissan можуть обмежитися створення окремого бренду, який би спеціалізувався на електромобілях – перспективному і постійно зростаючому напрямі в автомобільній галузі.