Французька промислова група Renault оголосила про покупку “істотної частки” китайської компанії JMEV. Остання виробляє компактні електрокари з низькою вартістю, але малим запасом ходу та скромними динамічними характеристиками.

На сьогодні JMEV є дочірньою структурою китайського концерну JMCG, який, власне, і виступає продавцем акцій французам. Сам JMCG робить традиційні бензинові авто: в 2017 році він продав 438 тис. автомобілів.

Після завершення угоди JMEV стане спільним підприємством Renault та JMCG. У минулому році ця марка продала 38 тис. електрокарів, очікуваний результат за 2018 рік – 50 тис. електричних машин.

Угода з китайцями допоможе альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi продовжити боротьбу з Tesla за звання провідного виробника електромобілів в світі. До початку 2018 року саме франко-японський альянс домінував на світовому ринку електромобілів, проте з початком масового випуску Model 3 Tesla вирвалася вперед. І це не дивлячись на те, що електромобіль Renault Zoe є найпопулярнішим у Європі.