Румунська марка Dacia, чиї машини широко представлені в Україні як бюджетні моделі Renault, представила свій перший електрокар – називається він Spring. Як і очікувалося, новинка являє собою копію електромобіля Renault K-ZE, що продається в Китаї з 2019 року.

Це досить компактний хетчбек, в дизайні якого є «нотки» кросовера. У довжину він досягає 3734 мм, в ширину – 1622 мм, у висоту – 1516 мм. Іншими словами, Spring навіть менше за Renault / Dacia Sandero. Однак виробник запевняє, що чотирьом-п`яти пасажирам в салоні буде цілком зручно, а в багажник влізе більше 300 літрів вантажу.

У рух електромобіль Dacia приводить скромний електродвигун потужністю 44 к.с., який обертає передні колеса. Його досить для розгону до максимальних 125 км/год.

Ємність батареї лише 26,8 кіловат-годин. Для порівняння, це більше, ніж було у перших версій Nissan Leaf, водночас японець  крупніший та не настільки економічний. За циклом WLTP румунська машина на одному заряді може проїхати 225 км, але якщо іздити суто у міських умовах, запас ходу збільшується аж до 293 км, що є дуже добрим показником для такої маленької АКБ.

Крім того, якщо за допомогою кнопки Spring Eco активувати економічні налаштування їзди, то запас ходу збільшується на 10% – це досягається за рахунок зменшення потужності двигуна на рівні 23 кВт (31 к.с.) і обмеження максимальної швидкості на позначці 100 км/год. Запас енергії батарей з 0 до 80% на станції швидкої зарядки потужністю 30 кВт можна відновити за годину.

У базовій комплектації Dacia Spring Electric заявлено дві подушки безпеки, система автоматичного екстреного гальмування, електросклопідйомники і бортовий комп’ютер з 3,5-дюймовим дисплеєм. Кондиціонер, запасне колесо, медіасистема, навігатор, система допомоги при паркуванні з камерою заднього виду пропонуватимуться за доплату.

Головне питання, відповіді на яке поки що немає, це ціна. У Китаї за Renault KZ-E просять від 8,7 тисячі доларів з урахуванням місцевих державних субсидій. У Європі, за чутками, ціни будуть починатися від 10 тисяч євро, що потенційно робить Dacia String найдешевшим новим електромобілем на місцевих ринках.