Концерн Renault представив проект «Маленького електрифікованого острова», який повністю забезпечуватиметься електрикою за рахунок «чистої» енергії. Партнером проекту виступила влада португальського архіпелагу Мадейра.

Реалізувати програму планується на острові Порту-Санту. Це невелика ділянка суші площиною 42 квадратні кілометри з населенням в 5,5 тис. жителів.

Головна проблема «чистих» вітряних і сонячних електростанцій в тому, що вони виробляють енергію не постійно, а лише тоді, коли є відповідно вітер і сонячне світло. Таким чином, для забезпечення острова електрикою потрібні накопичувачі енергії.

Ця роль буде відведена автомобільним акумуляторам електрокарів Renault. Найближчим часом на острів буде спрямовано 20 машин – 14 ZOE і 6 Kangoo ZE. Завдяки «розумній» зарядній системі вони стануть заряджатися в ті години, коли електрики в електромережі надто багато, а оскільки острів маленький і місцевим жителем для пересування не вимагається повний заряд батарей електрокарів, надлишки електрики будуть віддаватися назад в мережу в години пікового навантаження.

Крім того, Renault поставить в Порту-Санту свої побутові накопичувачі енергії. Як ми писали раніше, в останніх використовуються уживані акумулятори від електромобілів, завдяки чому такі пристрої трохи гірші, та зате дешевше, ніж у конкурентів.