У компактного хетбчека Renault Twingo з’явиться електрична версія, яка розділить архітектуру зі Smart EQ ForFour. Новинка отримає ім’я Renault Twingo Z.E і буде розроблена спільно із Daimler. Прем’єра електромобіля відбудеться в березні на Женевському автосалоні, а продаж в Європі почнеться наприкінці року. Про це повідомляє AutoExpress.

Британські журналісти вважають, що технічна спільність з Smart EQ ForFour означає, що Twingo Z.E. збереже задньомоторне компонування з єдиним електродвигуном потужністю до 80 к.с. Крім того, сітікар Renault може успадкувати від Smart акумуляторну батарею місткістю 17,6 кВтгод: в такому випадку запас ходу на одному заряді складе до 100 км.

Співпраця Renault і Daimler означає, що новий Twingo Z.E. можна буде контролювати за допомогою спеціального додатку для смартфонів: власник зможе дізнатися про місцезнаходження електрокара, рівень заряду акумулятора або поділитися автомобілем з друзями.

Компанія Renault прибрала Twingo поточного покоління з гами британських моделей через низький попит, але у континентальній Європі продаж сітікару стабільний: в 2019 році бензинові Twingo розійшлися тиражем понад 85 тисяч примірників. Тому цілком можливо, що електрична версія матиме не менший успіх.