Компанія Renault роздасть всім жителям невеликого населеного пункту на півдні Франції електричні хетчбеки Zoe. Мета експерименту – підтвердити можливість масового переходу на «зелені» автомобілі та продемонструвати їх зручність у повсякденній експлуатації.

Щасливчиками, які на три роки отримають у безоплатне користування новенькі Renault Zoe, стали мешканці комуни Аппі, що входить до складу департаменту Арьеж. Крихітний містечко знаходиться на півдні Франції – і вважається самим ізольованим населеним пунктом країни. Воно розташоване у Піренеях, далеко від великих міст і поблизу кордону з Андора. Це популярне місце еко-туризму, однак розвинених індустріальних центрів поблизу немає. На 2017 рік населення Аппі становило лише 24 людини. Саме тут пройде експеримент, який, якщо все складеться вдало, доведе, що електромобілями можна користуватися не тільки в місті, а й, наприклад, у гірських комунах.

Якщо ж виявиться, що Zoe для жителів таких важкодоступних регіонів не настільки зручні, як звичайні транспортні засоби з двигунами внутрішнього згоряння, Renault використовує цей досвід при створенні електромобілів нового покоління.

До кожного автомобілю буде додаватися настінний зарядний пристрій. До того ж, Renault встановить у комуні швидку «колонку» постійного струму. З її допомогою лише за 30 хв запас ходу Zoe можна збільшити на 145 км. Під час експерименту новоявлені власники електрокарів будуть ділитися своїми враження, а Renault зможе проаналізувати особливості використання автомобілів поза міським середовищем.