Безпрецедентні заходи підтримки ринку електромобілів, що були прийняті в Европі, привели до істотного зростання попиту, відзначають аналітики Bloomberg NEF. Це пов’язано з істотним зниженням вартості придбання таких машин.

Так, у Німеччині на купівлю нового електрокара пропонується знижка у 9 тисяч євро. Це дозволило місцевому дилеру Autohaus Koenig запропонувати електрокари Renault Zoe у лізинг з нульовим початковим платежем. Щомісячний платіж при цьому складе всього 69 євро, а по закінченню трьох років користувач отримує можливість викупити автомобіль, витративши на нього лише 12 999 євро при рекомендованій ціні у 27 675 євро.

У компанії, яка об’єднує 50 дилерських центрів, за 20 днів з початку акції продали в лізинг 300 електрокарів Renault Zoe. Могли б продати і більше, але не вистачає продавців, скаржиться дилер.

Найдешевша пропозиція у Німеччині зараз – лізинг електричних Smart за 9,9 євро на місяць і Zoe за 39 євро на місяць, але з внесенням попереднього депозиту. У Франції, де дотації становлять 7 тисяч євро, лізинг Zoe обійдеться у 79 євро в місяць.

Видання зазначає, що дотації носять тимчасовий характер, тому для збереження попиту самі електрокари повинні подешевшати. Експерти Bloomberg NEF прогнозують, що вартість електромобілів і аналогічних бензинових машин зрівняється до 2025 року.