Американська корпорація Amazon опублікувала відео, в якому розсекретила електричний фургон, створений спільно зі стартапом Rivian. Найемоційніша частина ролика – це реакція простих співробітників компанії, яким належить розвозити вантажі на цьому електромобілі. До речі, фургон назвали Vivian.

Машина побудована в рамках виконання «кліматичної обіцянки»,  яку дав Amazon. Її суть полягає в тому, що до 2040 року корпорація повністю перебудує свій бізнес і відмовиться від використання викопних вуглеводнів, спалювання яких призводить до збільшення частки парникового вуглекислого газу в атмосфері.

В корпоративному парку Amazon вже є декілька сотень електромобілів. Компанія сподівається збільшити їхню кількість – до 10 тисяч до 2022 року і до 100 тисяч до 2030 року. Контрактом з Rivian якраз передбачено постачання 100 тисяч фургонів, однак Amazon має намір закуповувати електричні транспортні засоби і в інших виробників.

Самому стартапу Rivian угода вже принесла 700 млн доларів у вигляді інвестицій в обмін на частку в компанії. Вартість контракту на постачання фургонів оцінюється в 4 млрд доларів.

Технічні характеристики фургона тримаються в секреті. Цього разу конструктори зосередили увагу на безпеці автомобіля, яка складається з посиленої кабіни водія і активних помічників. Крім того, машину намагаються зробити зручною: простір кабіни порівнюється з танцполом, а на допомогу водієві завжди готова прийти фірмова голосова система керування Amazon Alexa.

В останні роки відразу декілька компаній, від стартапів до провідних світових автоконцернів, заявили про намір випустити електричні фургони. Зокрема, таку обіцянку дав General Motors.