Стартап Rivian офіційно представив три комплектації свого дебютного електричного пікапа R1T, які першими надійдуть у продаж. Що цікаво, вони виявилися багатшими і дешевшим, ніж планувалося (на першій презентації машини два роки тому було оголошені дещо інші цини та характеристики).

Спочатку буде запущена в серію найдинамічніша версія з електромоторами сукупною потужністю 765 к.с., яка здатна розганятися до 100 км/год приблизно за 3 секунди. Вона отримає середню по ємності батарею – на 135 кіловат-годин. Версії з батареями на 105 і 180 кіловат-годин з’являться пізніше.

Компанія підтвердила початок постачань з червня 2021 року. Першою вийде багата версія Launch Edition за ціною у 75 000 доларів. З січня за таку саму ціну запропонують версію Adventure, яка відрізняється від Launch Edition тільки відсутністю особливих шильдів. І тоді ж з’явиться більш доступна модифікація без натурального дерева в салоні, позашляхового пакету і інших опцій за 67 500 доларів.

Останнє стало приємним сюрпризом. Річ у тім, що спочатку Rivian називав базову вартість у 69 тисяч доларів. І це за машину з батареєю на 105, а не 135 кВтгод. Так що цінник у 67 500 – це не межа, згодом буде іще більш доступна комплектація.

Причина, через яку компанія переглянула свою цінову політику, називається Tesla Cybertruck. Пікап від Ілона Маска обіцяє бути ще доступнішим. Щоправда, у Rivian R1T все ж є переваги. По-перше, це більш традиційний дизайн, який може залучити консервативних покупців. По-друге, у R1T, на перший погляд, куди більш якісно зроблений салон, що ніколи не було сильною стороною Тесли. Нарешті, Rivian просто надійде в продаж трохи раніше.

Нагадаємо, що влітку 2021 року також ще повинен стартуват продаж і позашляховика Rivian R1S. Спочатку передбачалося, що він буде дорожчий за пікап, проте фінальні ціни на нього поки не оголошені.