Ілон Маск розкрив орієнтовну дату прем’єри Tesla Model Y – 15 березня 2019 року. Глава компанії уточнив, що його фірма може влаштувати показ в будь-який день між кінцем 2018 року і серединою 2019-го, але йому подобається думка провести захід в березневі іди.

Іди – це день в середині місяця в римському календарі, відповідно, березневі іди – це 15 березня. Березневі іди увійшли до історії як день вбивства Юлія Цезаря в 44 році до нашої ери. На цій події заснований знаменитий роман американського письменника Торнтона Вайлдера, що носить аналогічну назву.

Tesla показала перший і єдиний на сьогодні тизер Model Y трохи менше року тому. Другий кросовер в лінійці бренду, що поступається розмірами старшому Model X, як і раніше засекречений, причому інформація про нього суперечлива, хоча джерело у неї завжди один – сам Ілон Маск. В різний час, виступаючи перед акціонерами або просто спілкуючись з передплатниками у Twitter, топ-менеджер говорив, що Model Y отримає принципово нову платформу або ж розділить архітектуру з седаном Model 3, але при цьому матиме більш просунуті батареї і електрикові. Офіційно підтверджено, що перші інвестиції в організацію виробництва будуть зроблені вже цього року.