Компанія Iran Khodro, найбільший автовиробник Ірану, розробила перший електромобіль у своїй історії – Runna Electric.

Новинка побудована на базі седана Runna. Він випускається з 2010 року, хоча з технічної точки зору йому можна накинути ще більше десятка років, оскільки він являє собою «більш свіжу» версію седану Peugeot 206, який з’явився ще у 1998 році.

На Runna Electric встановлений акумулятор ємністю 30 кВтгод. За словами виробника, запас ходу складає 220 км. Батарея збільшує вагу седану приблизно на 100 кг. Електромотор видає 122 к.с. і 220 Нм. Максимальна швидкість – 140 км/год.

Iran Khodro заявляє про те, що вся механічна начинка і електроніка Runna Electric будуть випускатися в Ірані. Щоправда, не скоро: запуск серійного виробництва електромобіля призначений на 2022 рік. При цьому новинка навряд чи цікавить місцеве населення: електромобілі не дуже актуальні для Ірану, оскільки країна займає перше місце в світі по дешевизні бензину. Літр 95-го у роздріб коштує там зараз 10 центів.

До речі, Runna Electric – не перший електромобіль іранської розробки. У 2019-му місцевий автовиробник N2 – концерн SAIPA – показав експериментальну «електричку» на базі бюджетного седана Saina. Машина була оснащена електромотором потужністю 68 кВт (90 к.с.) і літій-іонною батареєю ємністю 28 кВтгод.