На онлайн-платформі eBay з’явився незвичайний лот – старий Saab 96 1969 року випуску, який був перероблений на електрокар. Машина знаходиться у США, в штаті Міссурі.

Оригінальний Saab оснащувався бензиновими двотактними моторами, досить токсичними за сучасними мірками. У цій машині стандартний мотор був демонтований і у 2009 році замінений на електричний двигун постійного струму. Це американський агрегат моделі 203-06-4001 виробництва Advanced DC Motors, Inc., який короткочасно здатен розвивати до 83 к.с., а при тривалому русі лише 22 к.с. Тож не дивно, що максимальна швидкість такого Saab 96 не перевищує 96 км/год.

Під капотом і в багажнику розміщені десять свинцево-кислотних акумуляторних батарей моделі Trojan T-1275. Подібні елементи живлення зараз застосовуються хіба що в електронавантажувачах. Ємність кожної АКБ становить 1,99 кіловат-годин, загалом, відповідно, 19,9 кіловат-годин. Продавець запевняє, що цього вистачає на 100 з гаком кілометрів шляху у реальному житті, що виглядає правдоподібно (за умови, що акумулятори нові).

Пробіг у машини становить трохи менше 20 тисяч миль, що дорівнює 32 тис. км. Судячи з усього,йдеться про пробіг вже після конверсії.

Передній привід автомобіля був збережений, як і стандартна чотириступінева коробка передач. Причому завдяки тому, що діапазон робочих оборотів електродвигуна істотно ширший, ніж у ДВЗ, продавець запевняє, що потреби у педалі зчеплення фактично немає.

Найпривабливіше в цьому електрокарі – його ціна. На момент написання замітки лот коштував 1969 доларів.