Шведсько-китайський бренд NEVS готує повністю електричний кросовер під назвою Hengchi 1. На це вказує патентне зображення майбутньої новинки, яке розтиражували китайські ЗМІ.

До чого тут Китай? Нагадаємо, ще в 2012 році бренд Saab виявився викуплений міжнародним консорціумом National Electric Vehicle Sweden (NEVS), який пізніше оголосив, що торгова марка Saab використовуватися не буде. Щоправда, якщо подивитися на зовнішність майбутньої новинки, то нескладно помітити, що своїм виглядом Hengchi 1 нагадує Saab 9-4X, останню модель шведського бренду, що випускалася у 2011 році, коли шведський автовиробник належав ще General Motors. Кросовер мав вивести компанію із тяжкої кризи, однак цього не сталося. Було випущено лише 574 од. 9-4X.

Saab 9-4X

Втім, перша модель NEVS – седан 9-3–  також нагадує однойменну модель від SAAB, що випускалася з 1998 по 2014 роки. До речі, випск NEVS 9-3EV стартував ще минулого року.

Тим часом, технічно Hengchi 1 створений з нуля і в своїй основі має платформу, орієнтовану на побудову саме електрокарів.  Першопочатково виробництво NEVS Hengchi 1 планували  розпочати цього квітня, проте зараз видання Sina Car з посиланням на офіційні дані стверджує, що старт виробництва перенесли на наступний рік.