Законсервований завод Saab в Тролльхеттані (захід Швеції) знову запустять – на ньому будуть виробляти електрокари Sion німецького стартапу Sono Motors. З 2012 року підприємство знаходиться у володінні шведсько-китайської компанії NEVS, вона виступить для стартапу як аутсорсер, який буде отримувати комісію за кожен зібраний електромобіль. Першу продукцію для Sono завод випустить наприкінці 2020 року.

Sono Motors заснований в 2016 році підприємцями Іоною Крістіансен і Лоріном Ханом, електромобіль Sion фірма розробила у 2017-му, однак з того часу через проблеми з фінансуванням проект не розвивався. Ситуація покращилася наприкінці 2019 року, коли методом краудфандінга фірмі вдалося зібрати близько 53 млн євро на розвиток проекту. Більшу частину грошей – 75% – Sono отримала в якості передоплати від людей, які виявили бажання придбати Sion. 19% склали приватні інвестиції, 6% – безоплатні перекази від благодійників.

Особливість електромобіля – це інноваційні сонячні панелі з кристалічного кремнію, які інтегровані в кузовні панелі. Вони дозволяють акумулювати сонячну енергію, достатню для подолання 30 км шляху на добу. Але у машини є і звичайна батарея, яку треба заряджати від мережі – її місткість 35 кВтгод. Вона живить 161-сильний електромотор, його потужності достатньо, щоб розгін до 100 км/год займав не більш 6 сек. Максимальна швидкість автомобіля складає 140 км/год, пробіг на одному заряді – 254 км за циклом WLTP.

Ще одна цікава «фішка» Sono Sion – це можливість зарядити його від будь-зарядної станції в Європі. Зарядний роз’єм електромобіля сумісний з усіма типами підзарядок – домашньою SchuKo, стандартною зарядною станцією Type 2 та станцією зі швидкою підзаряжданням CCS.

«53 мільйони євро від інвесторів – чіткий сигнал підтримки запропонованої нами концепції мобільності. Крім того, це чіткий сигнал політикам, в якому напрямку потрібно діяти. Електромобільність та підтримка молодих компаній у Німеччині повинні здійснюватися швидше та енергійніше. Ми вважаємо своїм обов’язком виправдати довіру, надану нам нашими прихильниками. Разом з спільнотою ми продовжимо наш шлях, щоб якомога швидше запустити Sion у виробництво», – прокоментував інвестиції гендиректор компанії Лорін Хан.

Машина доступна для замовлення вже зараз за ціною від 25 500 євро.

За вісім років планується зібрати 260 000 Сіон, зараз сплачено наперед вже 13 000 машин.