До серійного запуску Tesla Model 3 залишається все менше і менше часу – 3-ка вийде вже наприкінці цього року; максимум на початку 2018-го. Однак досі зберігалося багато питань; де серед основних – а які саме версії по акумулятору та двигунам будуть у Tesla Model 3? І ось з’явилась деяка інформація…

Нещодавно Ілон Маск у своєму твіттері вказав, що Tesla Model 3 з АКБ на 100 кВтг не буде. Чому? Пояснення просте – акумулятор не вмістився в межах колісної бази Tesla Model 3. Хоча можливо є і інший нюанс: більш легка та компактна Tesla Model 3 на 100 кВтг могла стати швидшою і проїжджати більше, ніж Tesla Model S і Tesla Model Х з аналогічнім акумулятором – незручно перед флагманами…

Проте є інформація про те, що буде однозначно: це версія Tesla Model 3 70D – тобто АКБ на 70 кВтг і повний привід завдяки двом електродвигунам. Саме такий електромобіль нещодавно бачили на вулицях у ході реальних тестувань – інсайдери підтвердили, що це саме версія 70D, і що це був один з електрокарів, продемонстрованих на першій презентації Tesla Model 3.

Тесла Модел 3

Схоже на те, що дана версія буде максимальною для Tesla Model 3 на період запуску моделі – вона забезпечить обіцяний запас ходу у 480 км (300 миль), достатньою динаміку і максимальну швидкість.
Водночас відомо, що Tesla Model 3 матиме базову версію з АКБ менше 60 кВтг. Проте за наявності конкурента Chevrolet Bolt (60 кВтг) та обіцянку запасу ходу у 350 км (215 миль), компанія не зможе використати суттєво менший акумулятор (наприклад, 40 кВтг) – тобто, схоже на те, що мова йде про АКБ на 50-55 кВтг.

Виходячи з цього, ми можемо спрогнозувати декілька версій Tesla Model 3, що будуть доступні на початку продажів моделі. По-перше, базова версія: АКБ 50-55 кВтг, задній або повний привід, запас ходу 350 км. По-друге, максимальна версія: АКБ на 70 кВтг, задній або повний привід, запас ходу близько 500 км. У майбутньому буду з’являтися інші версії за ємністю АКБ та у спорт-модифікації «Р», як це відбувалося з Model S та Model X.

Наскільки ми праві? Дізнаємось вже зовсім скоро, чекати залишилось недовго!