Днями ми писали, що компанія Lucid Motors змогла довести запас ходу свого електрокара Air до рекордних 832 км на одному заряді (цей показник – за найсуворішою методикою EPA). Тепер в Lucid розкрили реальну ємність батареї, яка була встановлена на автомобілі. І вона дорівнює «лише» 113 кВтгод,

Ще у 2016 році, під час презентації концепта Air, компанія заявила, що у топовій версії об’єм батареї становитиме 130 кіловат-годин. Тому ми вважали, що рекорд був встановлений на седані саме з таким блоком акумуляторів.

Однак тепер компанія заявила, що під час випробувань машини виявилося, що і 113 кіловат-годин буде більш ніж достатньо. Ставити більш об`ємну батарею в Lucid не стали з міркувань економії ваги і корисного простору. Так, виробник запевняє, що загальний обсяг переднього і заднього багажників седана становить 739 літрів.

Виходить, що досягти такого видатного запасу ходу Lucid змогли не за рахунок збільшення енергоозброєності, а за рахунок економічності. Раніше ми писали, що Air стане найкращим седаном в світі за обтічністю кузова: коефіцієнт його лобового опору дорівнює лише 0,21.

Нові дані в черговий раз показують перевагу Lucid Air над його головним конкурентом – Tesla Model S (який, до речі, нещодавно програв новинці Люсід у дрег-рейсингу). Однак у новачка, судячи з усьго, буде щонайменше один недолік, і це – більш висока ціна. Крім того, зараз Tesla готує масштабну модернізацію Model S, яка повинна привести до підвищення ефективності флагманського електрокара від Ілона Маска.