Стартап Ample із Сан-Франциско (США)  оголосив про успішне залучення первинних інвестицій у розмірі 31 млн доларів на розробку нової технології, яка спростить зарядку акумуляторів для електромобілів. Головним інвестором стала нафтова корпорація Shell.

Видання Electrek.co уточнює, що Ample працює над технологією роботизованої заміни батарей. Ідея в цілому не нова: замість того, щоб витрачати час на зарядку, можна поміняти вже заряджені акумулятори за лічені хвилини. Щось подібне пропонує, наприклад, Renault на моделях Zoe та Kangoo. Проте французькі машини для заміни батареї потрібно везти на спеціальну станцію, а ідея Ample, здається, полягає в тому, що робот зі змінною батареєю сам прибуде в потрібне місце і зробить операцію по заміні.

Для Shell це далеко не перша інвестиція, пов’язана з електротранспортом. Наприклад, в Європі компанія активно розвиває мережу зарядних станцій, як на своїх паливних автозаправках, так і незалежно від них. Тим самим керівництво корпорації страхується від ризику розоритися на випадок, якщо електромобілі стануть домінувати і вартість нафти критично знизиться.