Буквально на днях у мережі з’явилися шпигунські фото електричного кросовера Enyaq iV, який наразі проходить дорожні випробування в рідній Чехії (хоча вперше новинку побачили ще у березні), а сьогодні компанія вирішила поділитися офіційними фото новинки в камуфляжі та деякими подробицями щодо технічної начинки.

В основі Skoda Enyaq iV, як і передбачалося, лежить модульна електрична архітектура Volkswagen – MEB. Довжина кросовера становить 4 648 мм, ширина – 1 877 мм, висота – 1618 мм. Розмір колісної бази – 2 765 мм. Виходить, що серійний Enyaq iV компактніший за концепт Skoda iV, що був презентований минулої весни, але відстань між осями все ж однакова. За габаритами електричний крос Skoda вписується між компактним Karoq і середньорозмірним Kodiaq.

Ще одна величина Enyaq iV, яку розкрила Skoda – обсяг багажника: у Enyaq iV він становить 585 літрів.

Заявлено, що Enyaq iV буде пропонуватися у п’яти варіантах, які відрізняються потужністю. Версії початкового рівня мають один електромотор, встановлений на задній осі, його потужність в залежності від комплектації дорівнює 148, 179 та 204 к.с. Також новинка буде запропонована в повнопривідних модифікаціях з парою двигунів (по одному на кожній осі): у версії 80X віддача агрегатів становить 265 к.с., а в “зарядженої” vRS – 306 к.с., як на першому концепті, до речі. Розгін до “сотні” у топовій версії займає 6.2 сек, максимальна швидкість – 180 км/год.

Для кросовера компанія запропонує три батареї, що відрізняється одна від одної ємністю: 55, 62 і 82 кВтгод. Найбільша призначена для повнопривідних модифікацій, які можуть “пробігти” з нею близько 460 км. Задньопривідний Enyaq iV з мотором на 204 сили може подолати до 500 км. Також крос отримає швидку зарядку, завдяки якій за 40 хв підключення запас електроенергії можна поповнити з 10 до 80%.

Серійне виробництво кросовера заплановано на кінець 2020 року, його організовують в чеському Млада-Болеславі. Старт продажу – початок 2021 року.

У компанії відзначили, що буде випущена спеціальна версія Enyaq iV, присвячена 125-річчю Skoda – Enyaq iV Founders Edition. Її тираж налічуватиме 1895 екземплярів.