Компанія Skoda розкрила назву свого першого електричного кросовера. Виробник оголосив, що новинка буде називатися Enyaq. Ім’я схоже на назви інших позашляхових моделей марки і в той же час воно вказує на «зелений» характер майбутньої новинки.

Слово утворено від ірландського Enya, що означає «джерело життя» (а ще так звуть ірландську співачку, що записала сандтрек до «Володаря перснів»). Перша буква назви, згідно Skoda, відсилає до електричну силову установку машини, а остання – до приналежності моделі до решти кроссоверів бренду (Kodiaq, Karoq, Kamiq). Про саму новинку поки відомо лише, що вона буде побудована на платформі MEB. Вочевидь, мова йде про серійне виконання концептів Vision E і Vision iV (на головному фото)  – останній був показаний на Женевському автосалоні в минулому році (цей прототип отримав два електродвигуни, здатних видавати в цілому 306 к.с, а також батарею, розраховану на 500 км пробігу).

Skoda Enyaq повинен дебютувати вже у поточному році. Для компанії це буде другий електромобіль – після відповідної версії Citigo. За найближчі три роки чехи доведуть кількість своїх електрокарів і гібридів, об’єднаних суббрендом iV, до десяти.