Дослідження швейцарської фінансової компанії UBS показало, що найближчими роками витрати на виробництво електрокарів значно зменшаться. Досягти цього вдасться за рахунок здешевлення батарей – найдорожчого елементу «зелених» автомобілів. Про це повідомляє видання Carscoops.

Так, аналітики UBS вважають, що вже через два роки електромобілі порівняно з паливними авто коштуватимуть у виробництві дорожче лише на 1 900 доларів, до 2024 року різниця взагалі зникне. Такі висновки ґрунтуються на основі аналізу динаміки витрат на виробництва семи найбільших постачальників акумуляторів (серед яких – південнокорейська LG Chem, японська Panasonic і китайська CATL). Експерти встановили, що у 2022 році розробникам вдасться знизити ціну однієї кіловат-години батареї до менш ніж 100 доларів. Зараз же батареї коштують доволі дорого – вони складають від 25 до 40% усієї вартості автомобіля.

Експерти впевнені, що зменшення собівартості виробництва електромобілів неминуче призведе до зростання популярності «зеленого» транспорту: через п’ять років 17% автомобілів, що продаються  по всьому світу, будуть оснащені електромоторами, а до 2030 року частка машин на електриці становитиме 40%.

За словами аналітика UBS Тіма Буша, після 2025 року паливні машини чекає поступове падіння популярності і остаточні ринковий крах. Однак ДВЗ не зникнуть повністю: вони працюватимуть в складі гібридних силових установок, вартість яких також впаде зі здешевленням батарей.

У дослідженні йдеться тільки про витрати виробників, але очікується, що за цим потягнуться і зміни ринкових цін, які на сьогоднішні утримують попит. Популярність електрокарів може підвищити і заощадливість в експлуатації: нещодавно організація Consumer Reports встановила, що володіти «зеленими» машинами у два рази дешевше, ніж автомобілями з ДВЗ.

Ще одним фактором на користь екологічних машин стануть заборони на бензин і дизель, введення яких заплановано в країнах Європи. Вже через 10 років Велика Британія, Німеччина, Ірландія і Нідерланди збираються повністю відмовитися від ДВЗ, а в 2040 до списку приєднається Франція. Раніше за всіх таку заборона введе Норвегія – в 2025 році.