Електрокар Sion від німецького стартапу Sono Motors обійдеться покупцям істотно дорожче обіцяного. Як пише Electrek.co, базова ціна автомобіля без батареї залишилася тією ж – 16 тис. євро. А ось за блок акумуляторів доведеться доплатити 9,5 тис. євро, а не 4 тисячі, як було анонсувано рік тому.

Виробник пояснює зростання ціни тим, що його надія на швидке зниження вартості акумуляторів для електрокарів не виправдалася. Таким чином, остаточна ціна компактного електрокара становитиме 25,5 тис. євро – це трохи менше, ніж просять за Nissan Leaf і навіть більше передбачуваної ціни майбутнього електрокара Volkswagen I.D. Neo. При цьому обидві названі електрокари більше, ніж Sono Sion.

У новачка, втім, буде одна істотна перевага: 330 сонячних панелей, розміщених на кузові автомобіля. В стартапі запевняють, що цього вистачить для вироблення електроенергії для подолання до 30 км на день. При цьому машину можна буде заряджати і від мережі: максимальний запас ходу складає 250 км.

Виробник також уточнив характеристики Sion. Електрокар отримає висококласну батарею ємністю 35 кіловат-годин, зібрану з “кращих у світі” елементів живлення, а також електромотор з піковою потужністю в 163 к.с. і крутним моментом в 290 Нм. Продажі Sono Sion повинні початися вже в 2019 році. До слова, батарею за 9,5 тис. євро не обов’язково буде купувати відразу – передбачена і її оренда з щомісячною оплатою.