Повністю електричний кросовер Subaru, анонсований на початку цього року, вийде на європейський ринок в першій половині наступного десятиліття. Про це розповів сам виробник, пообіцявши поділитися подробицями у 2021-му році.

Поки відомо лише, що це модель розміром з Forester (тобто, йтиметься про середньорозмірний кросовер), розроблена спільно з Toyota на загальній платформі. Раніше повідомлялося, що машину можуть назвати Evoltis. Вона стане першою електрокаром в історії марки.

В основу новинки ляже платформа e-TNGA – саме вона спільно створена інженерами Subaru і Toyota. Та ж архітектура стане базою для електрокросовера Toyota розміром з RAV4, також призначеного для європейського ринку – його представлять вже наступного року. Пізніше на платформі будуть побудовані ще п’ять «батарейних» Toyota: три кроссовери, седан і мінівен.

Є попередні дані і про оснащення електрокроса Subaru: очікується, що віддача його силової установки становитиме як мінімум 290 кс., а батарея забезпечить не менш 500 км ходу на одній зарядці. Вже у «базі» буде доступний повний привід.

Також в список оснащення першого «зеленого» Subaru увійде пакет систем безпеки EyeSight. Він включає в себе системи автоматичного гальмування і контролю смуги, функцію автоматичного паркування і камери кругового огляду.

За планами Subaru, модельний ряд марки буде повністю електрифіковано до 2035 року.