Продажі електромобілів і плагін-гібридів в третьому кварталі цього року досягли рекордних значень. Багато в чому завдяки високому попиту в Китаї. Як пише Bloomberg, приріст склав 63% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, а загальна кількість продажів за відрізок досягла 278 тис.

ріст продажів електромобів

Згідно прогнозів, кількість проданих EV`ів цього року може досягти 1 млн. При цьому очевидно, що надалі зростання тільки триватиме. У багатьох країнах власники EV отримують пільги, а виробники пропонують дешевші моделі з прийнятним запасом ходу. При цьому розвивається і інфраструктура – з’являється більше зарядних станцій. Наприклад, тільки одна енергетична компанія Eon планує встановити в ЄС 10 тис. електрозаправок до 2020 року. А в США за останніх 6 років кількість зарядок для електромобілів збільшилася у 10 разів.

З іншого боку усі провідні автовиробники оголосили про електрифікацію існуючого модельного ряду і про вихід повністю нових електричних моделей. ДО 2024 року Opel масово випускатиме електрокари і гібриди, VW інвестує 40 млрд доларів за 5 років в розвиток електромобілів, Jaguar повністю перейде на електричні мотори до 2020-го. З 2019 року Volvo вироблятиме тільки гібридні і повністю електричні автомобілі. Ринок стане різноманітнішим, що, очевидно, підштовхне продажі. Нарешті, в багатьох країнах планують заборонити продажі автівок з ДВЗ: приміром, в Нідерландах така норма вступить у силу у 2030-му, а Франції і Великій Британії планують заборонити нові бензинові і дизельні авто після 2040 року.