Індійський автовиробник Tata, який відомий як творець найдешевшого у світі автомобіля Nano і як власник британською Jaguar Land Rover, готує свій перший серійний електрокар. Машину зроблять на базі бензинового хетчбека Tiago і продемонструють на виставці еко-машин в місті Мілбрук, США, яка відкриється 6 вересня 2017 року.

Єдине, що відомо про Tiago EV, це те, що автівку розробляв європейський дослідницький центр Tata, який базується у Великій Британії. Незважаючи на географічну близькість до Jaguar і Land Rover, у індійської моделі навряд чи буде хоч одна спільна деталь з електрокросовером Jaguar I – Pace. У Tata зіззнаються, що вони прагнули зробити максимально доступний електрокар і, у тому числі, з цієї причини узяли за основу серійну бензинову машину, не ставши розробляти платформу з нуля.

Ще в 2014 році Tata показала прототипи електричних версій своїх автомобілів. Компанія навіть побудувала повністю робочий ходовий зразок на базі бензинового хетчбека, який називається Bolt (з Chevrolet Bolt він не має нічого спільного). Машина комплектувалася 80-кіловатним електромотором і могла проїхати до 100 км на одному заряді. У серію Tata Bolt EV так і не пішов.

Потрібно відмітити, показники прототипу Tata Bolt EV є досить скромними. Не виключено, що в компанії вирішили використовувати ту ж силову установку і в електричному Tiago. Цей хетчбек компактніше і легше, ніж Bolt – вага його бензинової версії всього 930 кг проти 1095 кг у старшої моделі. Таким чином, з тією ж АКБ і тим самими електромотором Tata Tiago EV очевидно матиме кращу динаміку і запас ходу.

Цікаво, що в тому ж 2014 року Tata продемонструвала електричну версію своєї малолітражки Nano. Судячи з повідомлень в індійській автомобільній пресі, цей автомобіль вже не раз був помічений на тестах. Ймовірно, незабаром нас чекає прем’єра найдешевшого електрокара у світі.