Виробництво літій-іонних батарей є основою революції електромобілів, і в найближчі декілька років для забезпечення зростання EV-ринка необхідно значно збільшити пропозицію в цьому напрямі. У найближчі декілька років по всьому світу з’явиться ряд нових заводів з виробництво батарей для електрокарів. Один з них – підприємство потужністю 50 ГВтгод в Азії.

Так, таїландська компанія Energy Absolute Pcl, яка розробляє «сонячні проекти», повідомила, що готова витратити до 2,9 млрд доларів на будівництво фабрики, яка зможе виробляти до 50 ГВтгод літій-іонних батарей в рік.

Генеральний директор компанії Амон Саптавикул розповів Bloomberg, що наразі йде обговорювання місця, де буде побудоване підприємство: розглядається 4 можливих локації в різних країнах під майбутню фабрику, але ставка робиться на місцевий рівень:

«Ми виберемо тільки одне місце для заводу-виробника. Ми вважали за краще б мати завод в Таїланді, який буде корисний для розвитку країни. Проте, ми повинні бачити чітку державну політику».

china-lithium-ion-megafactories
До 2020 року масове виробництво літій-іонних батарей як і раніше концентруватиметься тільки в чотирьох країнах – Китаї, США, Південної Кореї і Польщі. При цьому основним центром зростання акумуляторної галузі продовжує залишатися Піднебесна. На початок наступного десятиліття виробництво батарей в цій країні зросте більш ніж в 6 разів – з 28 ГВтгод в 2016 році до 174 ГВТгод в 2020-му.

 

У компанії вже є міноритарна доля в акціях виробника акумуляторних батарей Amita Technologies Inc., але цей новий проект підніме на безпрецедентно новий рівень виробництво літій-іонних батарей.

Тайці планують оголосити місце розташування до кінця наступного кварталу цього року і до кінця 2018 року почнуть будівельні роботи.

Подібно до Tesla Gigafactory, вони планують побудувати завод поетапно. Перша фаза матиме потужність 1 ГВтгод. Планується спочатку надати електропостачання для зберігання енергії з метою стабілізації електричних мереж в Азії, а згодом почнеться постачання енергії для електромобілів.

Via: Electrek