До 2023 року Tesla збирається випустити недорогий, але якісний «народний електромобіль» – у США він коштуватиме $25 000. Про це на спецзаході Тесла заявив глава компанії Ілон Маск.

Для виходу такої моделі розробляється поліпшена технологія виробництва батарей – вона дозволить значно знизити їх собівартість. Такі батареї будуть більш простими у виробництві і одночасно більш ефективними, ніж сучасні елементи живлення. Очікується, що потужність збільшиться в шість разів, ємність – в п’ять разів, запас ходу електромобіля – на 16%. Маск каже, що мріяв про створення доступного масового електромобіля з моменту заснування компанії.

Водночас «народний електромобіль» Tesla буде оснащуватися (ймовірніше, опційно) системою автопілота четвертого рівня – це повністю автоматичне керування, яке не потребує постійної уваги водія. Запас ходу такої машини становитиме не менше 320 км.

Зараз найдоступнішим електромобілем Tesla є седан Model 3 – у США він коштує від $31 690 з урахуванням держсубсидії у розмірі $6300 на купівлю електромобіля.