На відкритті щорічної шанхайської Всесвітньої конференції зі штучному інтелекту, яка цього року проходить в форматі онлайн, засновник і глава Tesla Ілон Маск заявив, що Tesla найближчим часом продемонструє автомобіль з технологією автономного керування п’ятого рівня, яка передбачає пересування у повністю безпілотному режимі управління. На сьогодні компанія виробляє електрокари з функцією напівавтономного керування, яка, однак, при цьому називається «автопілотом».

Маск також додав, що Tesla розробляє нові системи охолодження, які дозволять використовувати в електромобілях більш досконалі комп’ютери. У своєму відеозверненні він привітав робочу команду Tesla в Китаї за «дивовижну роботу», яку вона виконала. У Китаї знаходиться поки що єдиний за межами США завод з виробництва електрокарів Tesla. Угода про будівництво підприємства, що розташовується біля Шанхаю, була підписана в липні 2018 року.

Спільнота автомобільних інженерів (SAE) виділяє шість рівнів автоматизації автомобілів, де нульовий рівень означає її відсутність, а п’ятий – повністю автономний режим. На нульовому рівні всі рішення приймає водій – бортовий комп’ютер може використовувати систему дисплейних підказок, але сам не впливає на розгін, гальмування та рульове управління; оцінка обстановки навколо автомобіля також не проводиться.

На першому рівні з’являються системи активної безпеки на кшталт системи курсової стійкості. На другому рівні з’являється «автопілот» в його мінімальному варіанті: це адаптивний круїз-контроль, система контролю за розміткою, автоматичне гальмування. Автомобіль може самостійно повертати кермо, кервати розгоном та гальмуванням, а також паркуватися. Починаючи з третього рівня автономності, автомобіль сам оцінює дорожню ситуацію навколо за допомогою радарів, камер, сонарів або навіть лідарів.

Автопілот четвертого рівня здатний пересуватися автомагістралями в автономному режимі, але в місті потребує уваги водія. Його робота зазвичай прив’язана до певної географічній зоні та швидкісних обмежень. П’ятий рівень – це вже повноцінний автопілот, який здатний сам виконувати всі функції керування автомобілем і не вимагати втручання людини.