Протягом двох років компанія Tesla планує випустити на ринок дві нові моделі. Одна з них Model 3, друга – компактний кросовер Model Y.

Tesla Model Y буде створений на базі седана Model 3, який є для Тесли пріоритетним проектом. На даний момент на седан від Тесла оформлено близько 400 тис. замовлень, з яких до кінця 2017-го планують реалізувати близько 100 тис. При цьому, Ілон Маск оцінює попит на кросовер на рівні 500 тис – 1 млн штук в рік.

Кросовер отримає оновлену електричну архітектуру, здатну працювати з вісьмома камерами, дванадцятьма ультразвуковими датчиками і радаром, призначеним для отримання інформації в умовах поганої видимості. За словами Ілона Маска, ця архітектура буде в 40 разів досконаліше за ту, що використовують існуючі моделі Tesla, назвавши її “суперкомп’ютером всередині автомобіля”.

Очікується, що новий компактний SUV марки, як і старша модель Model X, отримає двері типу «falcon wing» (крило сокола).

Запас ходу Tesla Model 3 у версії з батареєю мінімальної місткості складатиме близько 350 км. Цю ж відстань зможе долати і базовий Model Y, але унаслідок збільшеного кліренсу і збільшеного аеродинамічного опору місткість акумулятора буде збільшена, що відобразиться на вартості електрокара. Ціна на седан складає 37 тис. доларів, тоді як кросовер обійдеться на декілька тисяч доларів дорожче.

Via: Autocar