Некомерційна організація EuroNCAP провела нову серію випробувань на безпеку, в якій перевірила 12 новинок європейського авторинку. Для нас цікаві два автомобіля, які взяли участь в цьому тесті – електрокари Tesla Model X і Porsche Taycan.

Відразу відзначимо, що обидва автомобілі відстрілялися «на відмінно». Model X взагалі поставив рекорд з пасивної безпеки дорослих пасажирів – вона оцінена у 98%! Високо експерти оцінили також роботу асистентів безпеки – в цій дисципліні Model X заробила ті самі 94%, які на початку року отримала молодша модель Model 3. На думку фахівців EuroNCAP, система автоматичного гальмування Model X здатна уникати або пом’якшувати зіткнення в переважній більшості випадків.

Рейтинг Taycan – першого електромобіля Porsche – оцінений трохи нижче: безпека дорослих пасажирів – 85%, робота електронних асистентів – 73%.

В цілому їх результати виглядають так:

Tesla Model X

Комплексна безпека: 5 зірок з 5 можливих

Безпека водія та переднього пасажиру: 98%

Безпека пасажирів-дітей: 81%

Безпека пішоходів: 72%

Превентивна безпека: 94%

Porsche Taycan

Комплексна безпека: 5 зірок з 5 можливих

Безпека водія та переднього пасажиру: 85%

Безпека пасажирів-дітей: 83%

Безпека пішоходів: 70%

Превентивна безпеку: 73%

Відзначимо, фронтальний краш-тест за правилами EuroNCAP проводиться на швидкості 64 км/год, в якості бар’єру виступає 40-відсоткове перекриття. Також проводиться фронтальний удар зі 100-відсотковим перекриттям на швидкості 50 км/год, бічний краш-тест з причепом-баластом на швидкості 50 км/год, удар боком об стовп на швидкості 20 км/год та імітація наїзду на пішохода. Крім цього, протокол включає тести систем автоматичного гальмування та утримання у смузі, а також перевірку сидінь на хлистові травми.