Новий компактний кросовер Tesla Model Y буде побудований на базі Model 3. Це дозволить прискорити терміни запуску у виробництво.

Про таке рішення заявив глава компанії Ілон Маск під час спілкування з інвесторами в рамках презентації звіту за другий квартал 2017 року. Таким чином, топ-менеджер відмовився від власних планів будувати Model Y на новій платформі.

Перше зображення Model Y було представлене на початку літа. Тоді ж Маск говорив, що машина буде заснована на принципово новій архітектурі із спрощеною електронікою та відсутнім 12-вольтовий акумулятором – це дозволило б, окрім іншого, зменшити число дротів, спростити зборку і ще більше автоматизувати виробництво.

Від своїх планів бос «Тесли» відмовився після розмови з іншими членами ради директорів компанії. За його словами, колеги відмовили від небезпечної мети. Разом з тим, очікується, що Model Y все ж зазнає змін в тому, як буде побудована його електроніка, порівняно з Model 3.

Раніше сам Маск говорив, що Model Y на новій архітектурі буде готовий «до кінця 2019-2020 років». Нові терміни не називаються, але застосування платформи Model 3 повинне прискорити запуск виробництва.