Компанія Tesla опублікувала новий тизер майбутнього електричного кросовера Model Y. Автовиробник продовжує кампанію щодо залучення інтересу перед презентацією новинки, яка намічена на 14 березня.

На фотографії можна розгледіти далеко не усе. Пофарбована в синій колір машина отримала традиційні дзеркала заднього виду (деякий час ходили чутки, що Model Y оснащуватимуть новомодними камерами). В той же час куточки передніх фар нагадують седан Model 3.

Фронтальну частину новинки поки що розгледіти не вдається, проте Tesla в традиційній для себе манері приховала “пасхальне яйце”: якщо висвітлити зображення, на місці номерів з’являється напис “Nice Try”, тобто “хороша спроба”.

Тизер Tesla Model Y, який був опублікований раніше

СЕО Тесли Ілон Маск назвав дату презентації Model Y тиждень тому – вона, як вже було зазначено вище, відбудеться 14 березяня. У своєму Twitter він також заявив, що новинка буде приблизно на 10% більша за Model 3 і приблизно на стільки ж відсотків дорожчою. За рахунок збільшеної маси електромобіль матиме в розпорядженні трохи менший запас ходу при аналогічному об`єму батареї.

Очікується, що  уніфікація Model Y з компактним седаном Model 3 складе приблизно 75%. Ймовірно, новий електричний кросовер, який буде істотно доступніший  за Model X, отримає ті ж версії електромоторів та АКБ, що і Model 3.

Що стосується ціни – якщо скласти чутки та свіжі заяви Маска, то прайс-лист на Model Y стартуватиме з відмітки близько 40 000 долларів. Але усі ми пам’ятаємо, що випуск найдоступнішої Model 3 почався буквально декілька днів тому, хоча саму модель випускають вже півтори роки. Не виключено, що подібна історія повториться і з новим кросовером.

Tesla розраховує, що Model Y стане масовим кросовером, і за цим показником перевершить навіть Model 3. А остання, нагадаємо, стала найпопулярнішим електрокаром в світі у 2018 році: американському бренду тоді вдалося продати 145 846 од. «трійок».