Під час щорічної конференції акціонерів Tesla голова компанії Ілон Маск представив перше тизерне зображення нового електрокара – Model Y. Це буде компактний кросовер, який, за словами Маска, стане навіть популярніше за новинку цього року – Model 3.

По тизеру можна украй мало сказати про саму автівку. Очевидно, що дизайнери вирішили не відходити від фірмового стилю Tesla і машина буде схожа на інші моделі марки.

Маск підтвердив, що Model Y буде побудований на принципово новій технологічній платформі. Крім того, кросовер отримає новую електричну систему – електроніка в 12 вольт буде замінена на електроніку нового покоління, тим самим вдасться скоротити кількість єднальних дротів. Так, якщо  Model S та Model X мають приблизно по 3 км проводки, а  у Model 3 буде близько 1,5 км дротів, то Модель Y матиме приблизно 100 м проводки, що на 95% менше, ніж у Model 3. Це спростить зборку і стане одним з кроків до реалізації давньої мрії Маска – повній роботизації виробництва.

Батареї для Model Y випускатимуть на нещодавно відкритій Гігафабриці №1 в Неваді, проте для зборки самої машини побудують абсолютно нові Гігафабрику – її локація ще не визначена. Терміни виходу машини не називаються, але Маск сподівається, що вона з’явиться на дорогах в 2019 році.

Via: Carscoops, Teslarati