Компанія Tesla знизила стартову ціну електричного кросовера Model Y: модель подешевшала на 3 000 доларів. І це при тому, що вона вийшла на ринок тільки цієї весни і досі користується підвищеним попитом.

Тепер ціни на Tesla Model Y на північноамериканському ринку починаються від 49 990 доларів (замість колишніх $52 990). На сьогодні найдоступніша версія Model Y у лінійці – двомоторна, із запасом ходу 508 км. Така версія, нагадаємо, називається, Long Range.

Також у кросовера є модифікація Performance, вона, як і раніше, коштує від $59 990. Але якщо раніше її пакет опцій Performance Package (підвищення максимальної швидкості з 216 до 248 км/год, посилені гальма, колісні диски типорозміру 21 дюйм особливого дизайну, зменшений дорожній просвіт та накладки на педалі з алюмінієвого сплаву) пропонувався за доплату, то тепер він входить до базової комплектації цього варіанту (по суті, пропонується безкоштовно).

Мотиви зниження цін в компанії не пояснюють. Можна припустити, що з ростом виробництва Тесла таким чином хоче зберегти високий попит на кросовер. Але може буте ще одне пояснення. Дилери Ford вже почали приймати замовлення на конкурента Model Y, електричний кросовер Mustang Mach-E, який з’явиться у дилерів у 2021 році. Тоді ж має відбутися прем’єра ще одного конкурента Model Y – Volkswagen ID. 4. Не виключено, що Tesla прагне швидше зайняти частку ринку, щоб позбавити конкурентів шансів стати найбільш популярною моделлю сегменту компактних електрокросоверів.

До речі, пізніше на ринку з’явиться ще більш дешевший варіант Tesla Model Y –  з одним електродвигуном і заднім приводом. Очікується, що на одному заряді такий електрокар буде проїжджати близько 480 км. За неофіційними даними, таку модифікацію можна буде купити за 44,9 тис. доларів. Водночас компанія вирішила відмовитися від найдешевшої версії, яку планували продавали за 39 тисяч.