Національна адміністрація безпеки дорожнього руху США (NHTSA) провела серію краш-тестів Tesla Model Y. Під час дослідження електричний кросовер впорався з усіма випробуваннями, отримавши максимальний рейтинг за безпеку. 

Першим випробуванням систем пасивної безпеки Tesla стало лобове зіткнення на швидкості 56 км/год зі 100-відсотковим перекриттям. У цьому тесті Model Y отримала найвищу оцінку безпеки, як для водія, так і для переднього пасажира. Наступним краш-тестом для електрокросовера став бічний удар на швидкості 62 км/год з рухомим візком, що імітує 1360-кілограмовий автомобіль. За це випробування Тесла також отримала 5 зірок, причому як для передніх, так і для задніх пасажирів.

Потім безпеку машини перевірили під час бокового зіткнення зі стовпом на швидкості 32 км/год, і тут Model Y продемонструвала бездоганний результат. Фінальним випробуванням для електричного кросовера став тест, в якому перевірили міцність даху моделі. Ймовірність перекидання електромобіля фахівці оцінили в 7,9%, що є мінімальним результатом серед всіх протестованих організацією кросоверів. Завдяки цьому Теслазнову отримала 5 зірок з 5 можливих.

Нагадаємо, кросовер Model Y випускається з січня 2020 року, він побудований на базі седана Model 3 і уніфікований з ним на 75%. Однак кузов SUV посилений порівняно з “трійкою”, при ударі енергія розсіюється далеко від пасажирів, додатковий захист отримала і батарея електрокроса. Позитивний результат також пов’язаний з присутністю на борту Model Y систем попередження і запобігання зіткнень і сходу зі смуги.

Нагадаємо, що седан Tesla Model 3 раніше отримав максимальні бали з краш-тестів в рейтингах Euro NCAP і IIHS.