Глава компанії Tesla Ілон Маск на зустрічі з акціонерами показав новий, вже другий по рахунку тизер електричного кросовера Model Y. Як і перше зображення, новий рисунок дає дуже слабке уявлення про зовнішність новинки – неможливо навіть підтвердити, чи отримає електрокар звичайні двері або конструкцію «крило чайки» як у Tesla Model X. Проте зрозуміло, що він отримає спортивні форми та купеподібний кузов.

Маск підтвердив, що прем’єра Model Y відбудеться у березні 2019 року, а його виробництво стартує в 2020 році.

Model Y повинна стати «молодшим братом» кросовера Model X. Спочатку планувалося, що цей електрокар буде побудований на базі седана Model 3, проте останній виявився занадто складним для масового виробництва і тепер інженери розробляють іншу архітектуру. Раніше Маск обіцяв, що Model Y зробить «технологічну революцію у виробництві електромобілів».

Як очікується, саме Model Y випускатиметься на новій фабриці, яку Tesla почне будувати з кінця 2018 року в Китаї – зараз йдуть останні стадії переговорів з вибору локації нового виробництва. Судячи з усього, проте, машина буде глобальною – тобто Китаєм її виробництво не обмежиться.