Tesla офіційно підтвердила факт ведення переговорів з владою Шанхаю про будівництво заводу. Видання electrek.co отримало коментар від представника компанії, в якому той заявив, що нині вивчається можливість створення підприємства для обслуговування потреб місцевого ринку. Іншими словами, китайська Гігафабрика робитиме електрокари тільки для Китаю. Співробітник компанії також підкреслив, що основне виробництво як і раніше знаходитиметься в США, але зарубіжні заводи потрібні для задоволення зростаючого попиту.

Трохи раніше деякі ЗМІ написали, що Tesla веде переговори з владою Шанхаю з метою побудувати завод у виробничій зоні Лінганг. На щорічних зборах акціонерів, що проходили цього місяця, голова компанії Ілон Маск говорив, що зараз йде пошук майданчиків для зведення трьох Гігафабрик. Тепер в Tesla підтвердили, що ясність в планах відносно Китаю з’явиться до кінця року.

Китай – найбільший виробник і споживач електромобілів у світі і один з пріоритетних іноземних ринків для Tesla: за підсумками 2016 року фірма Маска потроїла продажі в цій країні, заробивши понад 1 млрд доларів. Головна складність полягає в тому, що іноземцям дозволено створювати виробництва в Піднебесній тільки за обов’язковою участю місцевих партнерів, чого в Tesla не хотіли б. Щоправда, останнім часом китайська влада виявляє цікавість до послаблення цих вимог і, швидше за все, подібна можливість є одним з пунктів в нинішніх переговорах Tesla і Шанхаю. Цієї весни Ілон Маск вже літав в Китай, де зустрічався з віце-прем’єром Ван Яном, але про що конкретно вони говорили – невідомо.