Компанія Tesla в найближчому майбутньому планує розпочати тести безпілотної вантажівки – тягача, що наразі відомий як Tesla Semi. Це стало відомо завдяки обговоренню маршрутів для тестування з представниками штатів Невада та Каліфорнія, де планується проводити тести вантажівки.

Цікаві деталі, що описують можливість експлуатації цього тягача. Так, планується, що декілька тягачів будуть поєднуватись у колону та рухатись за одним «ведучим» тягачем, яким буде керувати людина. Тобто мова не йде про 100% автономність, однак мова йде про суттєве спрощення керування та зменшення кількості водіїв – а отже і витрат на зарплатню. Аналогічні експерименти проводила компанія Mercedes декілька років тому назад – рух декількох вантажівок у колоні по трасі та загальне керування від «ведучого» тягача. Крім того, варто згадати експерименти Volvo: безпілотні вантажівки їздять в підземних тунелях та перевозять корисні копалини. Або вже існуючи систему безпілотних вантажівок-перевізників у деяких європейських морських портах, що рухають по усталеному маршруту та перевозять контейнери. Поєднання двох процесів безпілотного керування – місцеве керування, рух по заданому маршруту в обмеженому просторі, та керування на довгих дистанціях, рух по трасі – може суттєво змінити розуміння вантажних перевезень, спростити їх, зробити більш безпечними та економними.

Однак це справа не одного дня. Так, представники Tesla заявляють, що безпілотна вантажівка – це «проект на декілька років», навіть без зазначення більш-менш зрозумілих термінів. Проте, як бачимо, проект вже запущено, а отже варто чекати певних результатів та напрацювань.

Раніше, повідомлялось, що тягач Tesla буде використовувати мотори аналогічні до тих, що встановлюються на Model 3.