Після всіх затримок, викликаних проблемами на виробництві, електромобіль Tesla Model 3 став доступний звичайним покупцям. Перші клієнти – очевидно, ті, хто залишив заявку ще 31 березня 2016 року – отримали від компанії повідомлення про можливість завершити свої замовлення. Як повідомляє electrek.co, ці машини будуть поставлені до кінця поточного року.

Tesla почала передавати електромобілі покупцям відразу після прем’єри, яка відбулася в кінці липня, але то були екземпляри, призначені для співробітників Tesla і SpaceX – для них прийом заявок відкрився на кілька тижнів раніше. При цьому компанія не змогла виконати виробничий план: передбачалося, що в серпні буде побудовано 100 одиниць Model 3, а у вересні – вже понад півтори тисячі, але насправді до кінця вересня клієнтам відвантажили тільки 222 автомобіля. Тепер Tesla розраховує вийти на щотижневий обсяг виробництва в 5 тис. од. не до кінця грудня, а до кінця березня – відповідним чином змістилися і передбачувані терміни поставок.

Зараз найдоступніший електрокар Tesla доступний тільки зі старшою батареєю, що забезпечує запас ходу в 310 миль (499 км), і пакетом опцій premium upgrades. Такий набір коштує 49 тисяч доларів. Постачання базової комплектації Standard з батареєю на 220 миль (354 км), за яку попросять від 35 тис. доларів, почнуться вже в наступному році, але поки її не можна замовити. Наприкінці літа або на початку осені з’явиться повнопривідна Model 3 з двома електромоторами, ціна якої поки не розкривалася – відомо лише, що можна буде вибрати акумулятор будь-якої ємності.