Компанія Tesla опублікувала звіт щодо результатів роботи свої заводів та постачань електромобілів клієнтам. За перший квартал цього року автовиробник випустив майже 103 тис. машин і доставив 88,4 тис. – це абсолютний рекорд для компанії, який перевершив найсміливіші прогнози. Очікувалося, що обсяги поставок за цей період не перевищать 70 тисяч.

У Tesla підкреслили, що рекордних показників вдалося досягти багато в чому завдяки тому, що у січні вдалося запустити у виробництво кросовер Model Y (на пів року раніше). Електромобілі почали відвантажувати вже у березні, зі значним випередженням графіка.

Із звіту випливає, що за три місяці було вироблено 15,39 тис. екз. Model S і Model X, а доставлено 12,2 тис. За той самий період з конвеєрів зійшли майже 87,3 тис. Model 3 і Model Y, а власникам відвантажили 76,2 тисячі електромобілів.

Для порівняння: за перший квартал 2019 року було вироблено приблизно 63 тис. машин, а доставлено 77,1 тис. Однак тоді Tesla мала проблеми з відвантаженням електромобілів клієнтам в Європі та Китаї. Крім того, автовиробник підвищив ціни на моделі.

Однак другий квартал 2020 року, вочевидь, не буде таким успішним: наразі заводи Tesla  тимчасово не виробляють електромобілі через спалах коронавірусу – виняток становить лише китайська фабрика компанії.